TR EN

Kameralı Güvenlik Sistemleri. Modelleri. Çeşitleri. Özellikleri ve Fiyatları.

Güvenlik Kamerası Sistemleri Hakkında Bilgi!


Güler Güvenlik Olarak Tercihimiz, Dünya Genelinde Başarılı Projelere İmza Atmış. Kamera Sistemleri Markalarıdır.

Dünya Çapında Güvenlik Kamera Sistemleri, Üzerine ARGE `ye Büyük Önem Veren. 

En Önemli Markalar.

1-Hikvision
2-Dahua

Hikvision, Uniview Hangi Ülkenin Üretimi? Cin Güvenlik Kamerası Üreticileri Markalarıdır.

Tercih Ettiğimiz, Güvenlik Kamera Sistemleri Markaları, TOP50 Listesi İçindeki Güvenlik Kameraları ve ONVİF Platformuna Üye Güvenlik Kamerası Markalarıdır.

ONVİF Nedir?

Aynı Platforma Birbiriyle Çalışabilen Güvenlik Kamerası ve NVR Kayıt Cihazlarıdır.
Tercihimiz Onvif Platformuna Üye Güvenlik Kameraları Markasıdır.

WDR Nedir?

Kamera Güvenlik Güneş Işıklarını ve Gece Lambalarını Köreltip Odanlanan Noktayı, Arka Işık Dengelemesi İİe Net Bir Şekilde Görüntü Alabilen Güvenlik Kamera Sistemleri Özelliklerinden Bir Tanesidir. WDR Teknolojisi Güvenlik Kameraları Sadece Dış Ortam Gibi Düşünülmemeli, İç Ortamda Işıkları Köreltip Net Bir Ortam Sağlamaktadır.

Kamera Kayıt Sistemi

Kamera Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken, Kamera Kayıt Sistemi İçin Özel Üretim Olan, 7/24 Güvenlik Harddiskleri Tercih Edilmesidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Bir Diğer Konu İse Kamera Kayıt Cihazları Kaç Adet Kamera Bağlanacak İse İleriyi Düşünerek Alınmasıdır.

Nasıl Bir Kamera Güvenlik Sistemi Yaptırmalıyım?

Kamera Güvenlik Sistemlerinde, Güvenlik Kamerası Seçerken, Nerede ve ne Amaçla Kullanacağınızı. ne Kadar Değerli Olduğu. Güvenlik Kamerası Alırken Mutlaka Hangi Özelliğin Ne Amaçla Kullanıldığını Bilerek Almanızdır.

Mesela WDR Özelliği Işık ve Güneş Köreltmede Kullanılır.

Kamera Sistemleri İnternetsiz Çalışırmı? Evet Çalışır. İnternet Sadece, Uzaktan İzleme istediğinizde Gereklidir.

Nasıl Bir Kamera Sistemleri Yaptırmalıyım?
Tercihimiz İP Kamera Teknolojisidir.

Kamera Sistemleri Yaptırmak İstediğinizde, Ortamı Analiz Ederek, Gerekirse Yerinde. Teknik Ekibimizden Destek ve Bilgi Alabilirsiniz.
Türkiye Geneline Ürün Satışımızın Yanında,
Proje Odaklı Çalışmaktayız!

Güvenlik Kamerası Marka Tavsiye

Güvenlik Kamerası Alırken Tavsiye Edeceğimiz Kamera Markaları

1- Hikvision
2- Dahua

Kablolu ve kablosuz alarm sistemlerimiz soygun, gasp, hırsızlık, sağlık sorunu ve yangın gibi acil durumlarda ilgili kolluk kuvvetlerinin sizin imdadınıza kolaylıkla yetişmesini sağlayan sistemlerimizdir.

İşyeri ve Ev günvenliği için alarm sistemi seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları tek tek size anlatıyoruz, sizde üceretsiz keşif yaptırmak için bizi arabilir keşif için randevu oluşturabilirsiniz.

Yangın Algılama Ve Alarm Sistemleri

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can, hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir.

Yangın Alarm Sistemleri Nedir?

Yangın ihbar sistemleri diğer adı ile yangın alarm sistemleri, yangının başlaması ile birlikte uyarı almamızı sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler hem erken müdahale şartını artırır hem de tehlike oluşturabilecek elektrik ve gaz akımı gibi etkenleri otomatik olarak kapatarak yangının daha fazla büyüme olasılığını minimize ederler.

Aynı zamanda sistemin verdiği yüksek sesli ikaz ile alanda bulunan kişilerin alanı kısa sürede boşaltmalarını ve can kaybının minimum seviyelere inmesine katkı sağlarlar.

Yangın Alarm Sistemi Türleri ve Ekipmanları

Yangın alarm ve ihbar sistemleri, kullanılan sistem türüne göre değişiklik göstermekle birlikte, hemen her sistemde yangın algılama paneli, dedektörler, butonlar, siren ve flaşör gibi ekipmanlar bulunur.

Yangın ihbar sistemleri konvansiyonel ve analog olmak üzere iki farklı şeklinde uygulanmaktadırlar.

Sistemlerin proje, keşif, montaj ve çalıştırılması aşamaların elektrik ve elektronik teknik elemanları tarafından yerine getirilmektedir.

Yangın alarm sisteminde bulunan ekipmanlar hakkında bilgi vermek gerekirse;

Yangın alarm kontrol paneli: Bu panel yangın ihbar sisteminin kontrolünü sağlayan merkez olarak tanımlanabilir. Algılayıcılardan aldığı elektriksel sinyaller bu panelde işlenir ve siren, telefon arayıcı, röle, ikaz ledleri gibi ekipmanlara aktarılarak uyarı sisteminin devreye girmesini sağlar.

Yangın butonları: Yangının başlangıç aşamasında iken ya da yangın, patlama riskinin oluştuğu anda çalıştırılabilecek butonlardır.

Sirenler: Bu ekipman yangın ihbar paneline elektronik olarak iletilen “Yangın var” sinyalinden sonra bu mesajın iletildiği ekipmanlardan biridir. Sirenler, yüksek ses şiddeti ile alanda bulunanlara tehlike haberini verir ve önlem almalarına olanak sağlar.

Yine, sistem ile birlikte değerlendirilen olası bir yangın durumunda yangın söndürme ve panik anında çıkışı gösteren ışıklı yön levhaları da yardımcı ekipmanlar olarak belirtilebilirler.

Bu özellikleri ve görev alanları sayılan ekipmanların özellikle alarm panelinin kolay ulaşılabilecek yerlerde, enerji odası, bilgi işlem odası gibi alanlarda bulunması uygun olacaktır. Bina yerleşim alanı tamamı birlikte hesaplandığında 2000 m2’den daha büyük ise birden fazla panel kullanılmalıdır. Ancak ne kadar panel kullanılırsa kullanılsın birbirine paralel şekilde bağlanmalıdır.

Alarm panelleri, çıkarılıp takılabilen ön kapağın yanı sıra ana gövdeden oluşurlar. Sıva altına, üstüne ya da her ikisine birden montaj edilebilen özelliklerde üretimleri yapılmaktadır.

Panel montajı için yer belirlemesi yapabilmek için ön kapak sökülür. Sökme işlemi yapılırken panel kapaklarının herkes tarafından müdahale edilmesini engelleyebilmek adına allen başlıklar kullanıldığından, allen anahtarı kullanılmalıdır.

Sökülen ön kapak güvenli bir alana alınır. Montajı yapılacak panelin ana gövdesi geçici olarak  sabitlenerek delik yerleri işaretlenir. Somun vida ya da matkap ile delmek suretiyle montajı gerçekleştirilir.

Yangın İhbar Sisteminin Çalışması

Alarm sistemi ile ihbar sistemi birbirine entegre olarak çalışırlar. Olası bir yangın durumunda panele gönderilen uyarılar, eğer panele bağlanmış otomatik telefon arayıcıları bulunuyorsa bunlar aracılığı ile ilgili kamu kurumuna ya da girilen numaralara ihbarı gerçekleştirirler.

Otomatik telefon arayıcılar, telefon hattına bağlanan ve ikaz olduğunda daha önce hafızasına kaydedilen numaraları sırası ile arama işlemini ve alarm durumunu bildiren ekipmanlardır. Ekipman üzerindeki mikrofon vasıtası ile ses kaydı yapılabilir ve arama esnasında bu kaydın iletilmesi sağlanabilir. Telefon arayıcılar, kart tipi ve cihaz tipi olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kart kipleri panelin ya da başka bir tablonun içine monte edilirken, cihaz tipleri harici olarak da kullanılabilen arayıcılardır.

Telefon arama modüllerinin bağlantısı için belirli prensipler bulunmaktadır. Asıl olan iki telefon hattı girişinin, iki dahili çıkışın, 12 ya da 24 voltluk iki adet besleme girişinin, bir de tetikleme girişinin bulunmasıdır. Tetikleme girişi alarm paneline bağlanan ve alarm ile entegre olan, ikazı sağlayan araçtır.

TOPLU SMS HİZMETİ

TOPLU SMS HİZMETİ

ÇİÇEK Toplu SMS ile internetin olduğu her yerden kullanıcı girişi yaparak KURUMSAL BAŞLIĞINIZ ile SMS gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz SMS'ler ortalama 5 sn. içerisinde sorunsuz bir şekilde yerine ulaşır. Detaylı raporlama ile gönderilen Mesajlar yerine ulaşıp ulaşmadığını anında kontrol edebilirsiniz.

İNCELE
KAMERA SİSTEMLERİ

KAMERA SİSTEMLERİ

Kamera Sistemleri Ahd ve IP Network tabanlı güvenlik kamera sistemleri. 7/24 kesintisiz kayıt ve canlı izleme çözümleri. Kablolu ve kablosuz çözümleri kaliteli markalar ile güvenlik kamera sistemleri kurmaktayız.

İNCELE
DATACENTER/SERVER HİZMETLERİ

DATACENTER/SERVER HİZMETLERİ

Kurumsal veya Bireysel firmalarda Ticari programlarınızı Server kurulumu yaparak daha hızlı ve güvenilir hale getiriyoruz. Mikro Logo Zirve gibi programları online çalışma ortamı ile daha hızlı ve kolay kullanma olanağınızı sağlıyoruz.

İNCELE